TOLLASLABDA HÍREK

HÍREK

2018.05.15.
Sportiskolánktól az Ifi Olimpiáig

Sándorházi  Vivien kb. 9 évvel ezelőtt kezdett el ismerkedni a tollaslabda szépségeivel. Szorgalmának köszönhetően évről évre egyre eredményesebben szerepelt a versenyeken.

Töretlen fejlődésének köszönhetően ma már sorra gyűjtögeti a magyar és Európa bajnoki érmeket, igaz már nem a sportiskolánknak, de mi így is nagyon büszkék vagyunk Rá.

A tavaly megkezdett olimpiai kvalifikációs versenyeken rendre érmes helyezéseket elért el a 17 éves hölgy,  aminek eredményeképpen megszerezte a

Buenos Aires-i Ifi Olimpiára az indulási jogot.

Szívből gratulálunk és szorítunk érted Vivien!

Kasperkiewicz Gábor

VEZETŐK és VERSENYZŐK

Korányi László
 szakosztályvezető - edző

SZAKOSZTÁLYUNKRÓL

A REAC Sportiskola SE egyik legrégebbi és egyértelműen legeredményesebb szakosztálya volt a tollaslabda, ha a játékosállomány létszámát viszonyítjuk az érmek számához.

Korányi László 15 éven keresztül nevelte a játékosokat és kerültek egyre magasabbra a ranglétrán. Hosszabb ideig ők voltak az ország legeredményesebb utánpótlás egyesülete,

a legtöbb válogatott kerettaggal és magyar bajnokok sorával. Majd felnőtt szinten is hazánk harmadik legjobb klubja lett és ez hosszú időn keresztül így is maradt.

Aztán jött a törés, mert a klubot – nagyon nehéz döntésként – elhagyta a kiváló szakember és 22 játékosa vele tartott egy új klubba. Ugyanakkor nem árt tisztázni, nem puccs,

vagy elégedetlenség miatt ment el, hanem nehezen visszautasítható ajánlatot kapott egy másik klubtól.

Szerencsére akadt utódja, aki vállalta a szakosztály életben tartását és újabb nemzedék nevelését.  Azonban ez négy évig tartott csak, de ugyanúgy eredményesen a legkisebbek kategóriáiban.

Itt került képbe ismét és 2016. szeptemberétől újra indította a tollas életet, az egyik legrégebbi hazai klubban. Mindössze három(!) gyermek jött az első hetekben,

vagyis gyakorlatilag kiürült a klub.

Ez a második exodus tetszhalott állapotba hozta a több sebből vérző szakosztályt. További nehézség, hogy az edzések száma folyamatosan csökkent – jelenleg ez három alkalom – így a versenyzés

profi szintjéről jelenleg nem beszélhetünk. Azonban a szeptember közepe óta tartott edzések már éreztetik hatásukat. 16 fő jár a „nagyobbak”, míg másik 12 a „kisebbek” edzésére

(ez utóbbi iskolai foglalkozás keretén belül működik, hogy lehessen meríteni a klubedzésekre is a későbbiekben).

Szakmai elképzelés, terv:

Sajnos teljesen nulláról kellett indulni, így az alapok megismerése - a megfelelő technika, lábmunka, szabályismeretek - lesznek a következő nagyjából fél év feladatai.

Ennek tekintetében versenyzésről még sokáig nem beszélhetünk komolyan. A sportágban alapvetően kétféle irányvonal van, amelyet a labda határoz meg.

Míg a műanyag labdával edzők alapvetően a nemi profi versenyzők táborát alkotják, addig az „eredeti” labdások a regisztrált, hivatalos versenyző státusszal bírókét.

Nálunk jelenleg csak a műanyag labdások vannak, tehát ha valamilyen versenyen eredményt is érnek el, az nem a versenynaptárban, a szövetség által regisztrált versenyen történik majd.

Ranglistahelyezést ez nem eredményez, de ez most nem is lehet cél. Elsősorban a megfelelő szakmai alapok elsajátítása és a létszámnövelés viszont az.

A régi-új szakvezető a következő egy-két évben stabil játékosállományt szeretne, akikből majd előbb-utóbb versenyzők is válhatnak.

Ezután lehet majd eredményt elvárni, de ezt szívesen vállalja, hiszen alapvetően versenyzőpárti.

Másodlagos, de közel sem elhanyagolható cél: Olyan hely biztosítása, ahol bármelyik gyermek megtalálja a helyét és még sportol is. Az energikus szakember elmondta,

jobban örül a kevésbé – vagy egyáltalán nem – tehetséges fiatalnak, aki szorgalmas, hiszen csak ilyenekből lettek nála magyar bajnokok.

Egy gyerek szívesen jön vissza az iskolájába bármit sportolni.

Itt lehetősége lesz (sőt már van is) a szabadideje sportos eltöltésére és a versenyzésre is. Az ajtó tehát mindenki előtt nyitva, hogy az egyik legdinamikusabb,

leggyorsabb sportágat remek körülmények között, kiváló szakembertől sajátítsa el.

Hazánkban - pont a sajátos megítélése révén - nem annyira ismert sportág, pedig már 47 éve létezik.  Téves megítélése miatt nem is eladható, szponzort találni szinte lehetetlen.

Mint oly sok sportágban a magyar gyerekek ebben sem ügyetlenebbek mint például a dánok, az angolok vagy akár az ázsiaiak. Csak a lehetőségeink szerényebbek.

Lelkesedésből és nagy részben saját költségből tartja el magát a sportág. Egy-két jó eredmény az utánpótlás korú versenyzőktől már megmutatta,

hogy lenne mit keresnünk akár a nemzetközi élmezőnyben is.

Korosztályok: U 11 -  U13 - U15 - U17 - U19

Edzések helyszíne: László Gyula Gimnázium.

Várunk minden kedves érdeklődőt!

INTÉZMÉNYEK, TERMEK, PÁLYÁK

Százhalombattai Egészségügyi
Közalapítvány

Ford Petrányi